Wydział Duszpasterstwa Ogólnego oraz Diecezjalne Duszpasterstwo LSO informuje, że w Andrzejewie 20 maja 2023 r. odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Służby Liturgicznej Diecezji łomżyńskiej pod hasłem: „Do świętej przystępuję służby”. Będzie to dziękczynienie za beatyfikację bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego. W Andrzejewie Stefan przyjął I Komunię Świętą i rozpoczął służbę przy ołtarzu jako ministrant.
Na pielgrzymkę serdecznie zapraszamy: dekanalnych duszpasterzy LSO, księży opiekunów ministrantów, ceremoniarzy, animatorów liturgicznych, lektorów i ministrantów.

Program pielgrzymki:
10:00 – Przywitanie grup i pielgrzymka do grobu mamy bł. kard. Stefana Wyszyńskiego
10:30 – finał Diecezjalnego Konkursu Służby Liturgicznej 2023
„Ministranci w Kościele. Byli, są i będą ?” - Spotkanie dla kapłanów dekanalnych duszpasterzy i opiekunów ministrantów.
„Ja – ministrant. Czy warto służyć?” – spotkanie dla posługujących w liturgii.
11:30 – krąg liturgiczny
12:00 – Eucharystia pod przewodnictwem pasterza naszej diecezji Bp. Janusza Stepnowskiego, ustanowienie nowych ceremoniarzy, zawierzenie SL Diecezji łomżyńskiej
13:00 – agapa i turniej rycerski
14:00 – rozesłanie

Zgłoszenia na pielgrzymkę prosimy nadsyłać do 10 maja na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ks. Paweł Nocko
PRZEWODNICZĄCY WYDZIAŁU DUSZPASTERSTWA OGÓLNEGO