STEFAN KARDYNAŁ WYSZYŃSKI
Człowiek dopiero wtedy jest w pełni szczęśliwy , gdy może służyć, a nie wtedy, gdy musi władać; człowiek naprawdę wielki, nawet gdy włada, jest służebnikiem.
STEFAN KARDYNAŁ WYSZYŃSKI
Bóg ma Was w swojej opiece. On Was karmi chlebem i łaską swoją. Kościół nawołuje, abyście żyli tą łaską, którą Chrystus wysłużył nam Krzyżu.

W południe 12 września 2021 roku w Świątyni Opatrzoności Bożej w Warszawie rozpoczęła się uroczysta Msza św. z rytem beatyfikacji Czcigodnych Sług Bożych: Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Uroczystości, która zgromadziła wiernych i duchownych z Polski i zagranicy, przewodniczył jako legat papieża Franciszka Prefekt Kongregacji ds. Kanonizacyjnych kardynał Marcello Semeraro. W tym wyjątkowym wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele naszej dieceji: biskupi Janusz Stepnowski i Tadeusz Bronakowski, grupa ok. 10 księży, oraz grupy wiernych z Zuzeli i Myszyńca.

Wieczorem w Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Zuzeli, miejscu narodzin i chrztu Prymasa Tysiąclecia, odbyło się szczególne dziękczynienie za beatyfikację Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Podczas Mszy św., sprawowanej o godz. 18, pasterz diecezji łomżyńskiej Biskup Janusz Stepnowski, z udziałem Biskupa Pomocniczego Tadeusza Bronakowskiego, duchownych, wiernych zuzelskiej parafii i gości, ustanowił kościół parafialny w Zuzeli Diecezjalnym Sanktuarium bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Miejsce to jest szczególne z racji na narodziny i dzieciństwo Stefana Wyszyńskiego. W zuzelskiej parafii został on ochrzczony w 1901 roku, tutaj przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej modlił się i zawierzał swoje powołanie. 

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tych uroczystości, także na stronie Diecezjalnego Radia Nadzieja, a jeszcze bardziej do pielgrzymowania do Diecezjalnego Sanktuarium bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com