STEFAN KARDYNAŁ WYSZYŃSKI
Człowiek dopiero wtedy jest w pełni szczęśliwy , gdy może służyć, a nie wtedy, gdy musi władać; człowiek naprawdę wielki, nawet gdy włada, jest służebnikiem.
STEFAN KARDYNAŁ WYSZYŃSKI
Bóg ma Was w swojej opiece. On Was karmi chlebem i łaską swoją. Kościół nawołuje, abyście żyli tą łaską, którą Chrystus wysłużył nam Krzyżu.

2 października br. w Łomży odbyła się kolejna już Regionalna Konferencja Alpha prowadzona przez wspólnotę Theoforos. Wzięły w niej udział osoby, które same doświadczyły w swoim życiu wpływu tej formy spotkań oraz ci, którzy dopiero chcą poznać to doskonałe narzędzie ewangelizacji i są zainteresowani tym, by rozpowszechnić różne formy Alpha w swoim środowisku .
Alpha to międzynarodowa inicjatywa ewangelizacyjna, którą przeszło już prawie 40 milionów ludzi. Od 18 lat jest obecna także w naszej diecezji i pojawia się w nowych środowiskach jako odpowiedź na poszukiwania o sens życia i miejsce Pana Boga w naszym życiu.
Alpha w naszej diecezji prowadzona jest dla różnych grup wiekowych i w różnych miejscach, szczególnie jako propozycja dla dorosłych i młodych, także w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania oraz w zakładach karnych. Porusza takie tematy, jak: „Czy jest w życiu coś więcej?”, „Kim jest Jezus?”, „Dlaczego Jezus umarł?”, Dlaczego i jak się modlić?”, „Jak najpełniej przeżyć życie?”, „Kim jest Duch Św.?”.
W środowisku Alpha powstał również Kurs Małżeński jako propozycja dla małżeństw pragnących rozwijać swoje wzajemne relacje. Porusza między innymi takie kwestie, jak: budowanie więzi, konflikty i komunikacja w małżeństwie, sposoby okazywania miłości.
Głównym celem konferencji było pokazanie możliwości pomocy tym, którzy poszukują czegoś więcej poza zwykłą, często szarą, rzeczywistością. Cieszymy się, że są wśród nas tacy, którym zależy na duchowości własnej i innych. Bardzo zachęcamy do uczestnictwa w proponowanych formach Alpha wszystkich poszukujących odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące wiary.
W ostatnim czasie Alpha rozpoczęła się m.in. w Ostrołęce w parafii Św. Antoniego oraz w parafii Św. Franciszka. W Łomży prowadzona jest przy katedrze. Dla tych, którzy chcieliby zorganizować takie kursy, służymy radą i pomocą (kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Więcej o Alpha znajdziesz na polska.alpha.org