STEFAN KARDYNAŁ WYSZYŃSKI
Człowiek dopiero wtedy jest w pełni szczęśliwy , gdy może służyć, a nie wtedy, gdy musi władać; człowiek naprawdę wielki, nawet gdy włada, jest służebnikiem.
STEFAN KARDYNAŁ WYSZYŃSKI
Bóg ma Was w swojej opiece. On Was karmi chlebem i łaską swoją. Kościół nawołuje, abyście żyli tą łaską, którą Chrystus wysłużył nam Krzyżu.

Droga Młodzieży!
Drodzy Duszpasterze i Katecheci!

„Ja jestem drogą, prawdą i życiem” (J 14, 6) – tak Jezus powiedział o sobie, odpowiadając św. Tomaszowi, który Mistrza zapowiadającego apostołom, że idzie do nieba przygotować im miejsce, zapytał: „Panie, nie wiemy, dokąd idziesz, skąd możemy znać drogę?”. Wiele osób pyta dzisiaj o drogę, o wiarę w Jezusa, o Jego nauczanie, o Kościół, o moralność, o to, jak się odnaleźć we współczesnym świecie, jak sobie poradzić pośród tylu zmieniających się trendów, jaką drogą życia pójść dalej, jakie wybrać studia, jaka będzie przyszłość, jak odnaleźć tę drugą osobę, której można poświęcić swoje życie, jak odpowiedzieć Bogu, który wzywa do służby w kapłaństwie czy życiu zakonnym? Tych pytań, na które szukamy odpowiedzi, jest dużo więcej. I wy, drodzy młodzi, stawiacie sobie zapewne wiele pytań dotyczących waszego życia i waszej przyszłości. Jezus Chrystus, nasz Zbawiciel, jest Tym, który pomaga na te wszystkie nasze życiowe pytania odpowiedzieć. On do każdego z was, drodzy młodzi, mówi: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem” i jednocześnie zapewnia tak samo, jak apostoła Filipa: „ I o cokolwiek poprosilibyście w moim imieniu, tego dokonam, aby Ojciec był uwielbiony w Synu — jeśli o coś Mnie poprosicie w moim imieniu, spełnię to.” (J 14, 13-14).
Z Chrystusem, który jest drogą, prawdą i życiem chcemy spotkać się w Płonce Kościelnej, w Sanktuarium Matki Bożej, Królowej Młodzieży, podczas Festiwalu Młodych. Bardzo serdecznie Was, droga młodzieży, zapraszam. Spotkajmy się razem z Jezusem i Maryją. To coroczne święto młodzieży niech będzie dla każdego z nas okazją do budowania wspólnoty wiary. Płonka Kościelna za przyczyną Maryi, Królowej Młodzieży, 18 czerwca będzie domem wszystkich młodych naszej diecezji.
W oczekiwaniu na spotkanie z serca Wam błogosławię.

+ Janusz Stepnowski
Biskup Łomżyński

 

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

XII Festiwal Młodych u Królowej Młodzieży odbędzie się w Płonce Kościelnej 18.06.2022 roku od godziny 12.00. Tegoroczne hasło festiwalu: „LUSTRO” Jezus drogą, prawdą i życiem. Szczegółowy program i zapisy na spotkanie młodych odbywają się przez portal: www.festiwalplonka.pl. Formularz zgłoszeniowy wypełniamy do dnia 14.06.2022. Wszelkie informacje organizacyjne: ks. Mariusz Szulc Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 502 957 729