piątek, 13 czerwiec 2014 20:39

Są gotowi, aby zmienić oblicze łomżyńskiej ziemi

Napisał

Tłumy wiernych zgromadziły się wczoraj wieczorem w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży, aby potwierdzić swój udział w Wielkiej Ewangelizacji miasta. Wszystkim gorąco błogosławili biskupi naszej diecezji na czele z biskupem Januszem Stepnowskim.

Pasterz naszej diecezji ze wzruszeniem przemówił do zgromadzonych: "Ewangelizacja nie powinna być jedynie obowiązkiem duszpasterskim biskupów i księży, ale radosnym działaniem każdego człowieka. Głoszenie Dobrej Nowiny powinno dokonywać się przede wszystkim w rodzinach, abyśmy prawdziwie ukochali Ewangelię i odważnie mówili, w Kogo i Komu wierzymy. Nie jest żadną tajemnicą, że obecne pokolenia przeżywają kryzys nie tylko wiary, ale też chrześcijańskiej tożsamości. Dlatego właśnie wasza obecność, czujność i odwaga głoszenia Słowa Bożego może autentycznie zmienić czyjeś życie. Przez wasze usta, uśmiechy i serca Bóg może ocalić kogoś od duchowego zatracenia. Zgromadziliście się tutaj tak licznie. Jeśli rzeczywiście te rzesze wyjdą na ulicę i będą głosić Słowo Boże, to będziemy musieli zmienić nazwę naszego miasta na Świętą Łomżę. Dziękuję wam".

Słowa biskupa Janusz Stepnowskiego były odpowiedzią na pragnienie wielu Łomżan. Ci przyznają, że miasto potrzebuje duchowego pokrzepienia na niespotykaną już od dawna skalę. „Każdy potrzebuje usłyszeć o Jezusie" – mówi Aleksandra, która słyszała o przeprowadzonej już Ewangelizacji Białegostoku i nie mogła doczekać się podobnej inicjatywy tutaj, w Łomży. „Nawet w kręgu moich bliskich – dodaje Aleksandra - jest mnóstwo osób, którym brakuje żywej relacji z Bogiem. Misja Łomża musi się udać".

Ewangelizacja Łomży trwa. Już dziś o 17:00 w większości łomżyńskich kościołów odbędzie się specjalne uwielbienie. Po nim planowane są happeningi, chrześcijańska muzyka w plenerze, a nawet ewangelizacyjna kafejka, pełna smacznych wypieków i Dobrej Nowiny.

Paweł Dąbkowski

Czytany 10829 razy

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86/ 216 25 91

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png