piątek, 29 kwiecień 2016 18:38

Spotkania rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym

Papież Rodziny św. Jan Paweł II w czasie swego pontyfikatu poświęcił wiele uwagi rodzinom znajdującym się w trudnych sytuacjach. To one – zgodnie z Dyrektorium Duszpasterstwa Rodzin – winne być w centrum uwagi Kościoła. Zadaniem duszpasterza jest częściej kontaktować się z takimi rodzinami, podtrzymywać ich na duchu oraz na miarę możliwości wskazywać im źródła pomocy materialnej, medycznej czy psychologicznej (DR 68).

Między innymi dlatego Duszpasterstwo Rodzin we współpracy z parafiami w różnych częściach Diecezji organizuje spotkania rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym. Spotkania te odbywają się najczęściej według następującego schematu: pierwsza część to Msza św., druga to spotkanie przy kawie i herbacie, grach i zabawach dla dzieci, z okazją do rozmowy czy możliwością wymiany doświadczeń przez rodziców. Zapraszamy wszystkie rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym czy rodziny dotknięte niepełnosprawnością któregoś z jej członków na spotkania w parafiach najbliżej ich miejsca zamieszkania.

Takie spotkania odbywają się systematycznie w sześciu miejscach naszej diecezji:

w Kolnie w parafii pw. św. Anny, w miesiącach letnich od kwietnia do września, w każdą ostatnią niedz. miesiąca o godz. 15:00.
w Łomży w parafii pw. św. Andrzeja Boboli, przez cały rok, w każdą 2 niedzielę miesiąca o godz. 15:00.
w Ostrołęce w parafii pw. św. Franciszka z Asyżu, przez cały rok, w każdą 2 niedzielę miesiąca o godz. 14:00.
w Ostrowi Mazowieckiej w parafii pw. Opatrzności Bożej, przez cały rok, w każdą 2 niedzielę miesiąca o godz.15:00.
w Wyszkowie w parafii pw. św. Wojciecha, przez cały rok, w każdą 3 niedzielę miesiąca o godz. 14:30.
w Sokołach w parafii pw. Wniebowzięcia NMP, przez cały rok w każdą 2 niedzielę miesiąca o godz. 17:00.
w Zambrowie w parafii pw. Ducha Świętego, przez cały rok w kazdą 2 niedzielę miesiąca o godz. 16:00.

duszpasterstworodzin.lomza.pl / foto: Foter.com / CC BY-NC-SA