poniedziałek, 21 listopad 2016 20:15

S. Cecylia Purta odznaczona przez Papieża Franciszka

Siostra Cecylia Purta ze Zgromadzenia Sióstr Służek NMP Niepokalanej została odznaczona dziś rano medalem Benemerenti za pracę w służbie Kościołowi Łomżyńskiemu. Wyróżnienie zostało przyznane przez papieża Franciszka.

Uroczystego wręczenia medalu dokonał w dniu swoich imienin biskup Janusz Stepnowski. Siostra Cecylia jest od siedmiu lat sekretarką w Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej.

Jest to odznaczenie honorowe ustanowione przez papieża Grzegorza XVI w 1832 roku, przyznawane za długoletnie i wyjątkowe zasługi dla Kościoła katolickiego. Medal jest złotym krzyżem w kształcie karo, na rewersie widnieje słowo Benemerenti (tłum.: dobrze zasłużonym) na tle godła Watykanu (tiary i skrzyżowanych kluczy). W awersie medalu dla wojskowych widnieje popiersie papieża, a medalu dla osób cywilnych sylwetka Chrystusa. Wstążka orderowa jest w barwach papieskich.

We wspomnienie ofiarowania NMP Siostrze Cecylii i ks. Biskupowi Januszowi życzymy wielu łask przez opiekę Maryi.

RSZ/wiki/audio:AA