poniedziałek, 04 marzec 2019 09:23

Wielkopostne Warsztaty Chóralne w Łomży

Napisał
Choć Wielki Post rozpocznie się dopiero za kilka dni chórzyści z diecezji łomżyńskiej już teraz spotykają się, by wspólnie pracować nad warsztatem pieśni wielkopostnych. Ponieważ w liturgii Kościoła jest to bardzo ważny czas, w sposób szczególny chcemy przygotować się do niego także pod kątem muzyki sakralnej – zdradził ks. kan. Kazimierz Ostrowski, dyrektor Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej (DIMK).

Wielkopostne Warsztaty Chóralne zgromadzą dyrygentów, chórzystów i osoby niezrzeszone w grupy wokalne. Wszystko po to, by móc jak najpiękniej wykonywać pieśni o tematyce pokutnej i pasyjnej, tym bardziej że na warsztat pójdzie repertuar najwyższej klasy:

Będziemy pracować nad dziełami znanych kompozytorów, szczególnie renesansu i baroku. Będą to m.in. „O memoriale” Palestriny, utwory Lottiego, między innymi „Miserere”. Będziemy też przypominać sobie, czy też uczyć się wykonywania chorału gregoriańskiego, głównie VIII Mszy „De Angelis” oraz  Mszy „Orbis factor” – mówi ks. kan. Kazimierz Ostrowski

Warsztaty poprowadzą wykładowcy i studenci Instytutu, a także goście z Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Wzorem warsztatów, które odbywały się przed świętami Bożego Narodzenia organizatorzy spodziewają się kilkudziesięciu uczestników. Spotkanie będzie miało miejsce w sobotę 2 marca br. w Diecezjalnym Instytucie mieszczącym się w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży w godz. od 9.30 -14.30.

Beata Borkowska

Czytany 977 razy

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86/ 216 25 91

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png