poniedziałek, 06 maj 2019 20:10

Rozpoczęły się zapisy na XXIII Spotkanie Młodych LEDNICA 2000!

Napisał
Na nowo odkryjemy dwa skarby, jakimi obdarzył nas Kościół – Spowiedź i Eucharystię. Będziemy starali się odkryć, że z tych sakramentów płynie dla nas siła do przezwyciężania trudności, z którymi musimy się mierzyć w codziennym życiu. Mamy nadzieję, że razem uda nam się usłyszeć i doświadczyć, jak Jezus mówi w nich do każdego z nas: „Wiesz, że Cię kocham” – napisali na swojej stronie organizatorzy XXIII Spotkania Młodych Lednica 2000, które odbędzie się 1 czerwca na polach lednickich.

Wiedzeni intuicją pierwszego duszpasterza Lednicy Ojca Jana W. Góry OP, czerpać będziemy z przemówienia św. Jana Pawła II, wygłoszonego do młodych w Krakowie w 1987 roku. Ojciec Święty wskazał wtedy na Eucharystię jako na sakrament dający nam „siłę przebicia”, czyli moc potrzebną do zmagania się z codziennością, ze wszystkim, co jest wyzwaniem dla młodego życia. Papież powiedział wtedy również, że „człowiek jest mocny wtedy, kiedy wie, że jest kochany”.

Przesłanie św. Jana Pawła II sprawiło, że chcemy, by tegoroczna Lednica była zachwytem nad skarbami, które ofiarowuje nam Kościół – nad spowiedzią i Eucharystią. Są to dwa sakramenty, w których Chrystus do każdego z nas mówi: „Kocham Cię!”. Poprzez wiarę doświadczamy w nich niemal namacalnie Jego miłości  i wiedząc, że jesteśmy przez Boga umiłowani, mamy siły, by iść dalej w życie.

Uczestnicy tegorocznego spotkania otrzymają m.in. pieczęć, na której wypisane jest siglum z Pieśni nad pieśniami. oraz specjalnie przygotowany rachunek sumienia “Poznaj moje serce, czyli lednicka droga do spowiedzi”. Będzie to specjalnie przygotowana treść oraz obraz, którym można się posiłkować przygotowując się do sakramentu pojednania.

Zapisy w parafiach lub  TUTAJ. Nie czekaj, zapisz się już teraz!


Czytany 597 razy

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86/ 216 25 91

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png