piątek, 24 maj 2019 15:40

Podziel się. Zbiórka żywności Caritas!

Napisał
 Ryż, makaron, konserwy i inne produkty o długim terminie przydatności będą zbierane w piątek i sobotę podczas akcji pod hasłem „Tak! Pomagam!” organizowanej przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

Młodych wolontariuszy będzie można spotkać w dużych sklepach spożywczych Łomży i nie tylko. Ich znakiem rozpoznawczym będą czerwone koszulki Caritas i legitymacje z odpowiednimi danymi: imieniem, nazwiskiem i numerem. Zbiórka jest publiczna, zgłoszona do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Chcemy pozyskać produkty, które posłużą podczas wakacyjnych wyjazdów dzieci i młodzieży organizowanych przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej – podkreśla ks. Andrzej Mikucki, dyrektor diecezjalnej Caritas.

Zbiórka żywności „Tak! Pomagam!” organizowana jest cztery razy w roku. Najpierw na Wielkanoc, z przeznaczeniem na paczki świąteczne, następnie w wakacje – z myślą o uczestnikach kolonii, trzecia zbiórka odbywa się we wrześniu, by zebrać paczki dla ubogich. Ostatnia akcja ma charakter Bożonarodzeniowy, z uzbieranych produktów wolontariusze organizują paczki świąteczne ubogim. Warto podkreślić, że akcja ma zasięg ogólnopolski, a jej inicjatorem jest Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

Termin najbliższej akcji:

piątek 24.05.2019 r., w godzinach 16.00-18.00

sobota 25.05.2019 r., cały dzień.

pd / fot. Caritas

 
Czytany 578 razy

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86/ 216 25 91

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png