niedziela, 21 lipiec 2019 08:56

Kolonie Caritas. Miłosierdzie i wypoczynek

Napisał
Blisko 130 dzieci z diecezji łomżyńskiej wypoczywa na koloniach zorganizowanych przez Caritas diecezjalną. Turnus odbywa się w ośrodku wypoczynkowym w Ptakach niedaleko Nowogrodu. Atrakcje lokalne i wycieczki – młodzi nie narzekają.

Turnus rozpoczął się 12 lipca. Dziećmi opiekuje się 14 animatorów oraz 111 wychowawców – w tym kapłan i dwóch kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. Wszyscy mają odpowiednie przygotowanie merytoryczne potwierdzone szkoleniami. Wśród atrakcji są między innymi gry zespołowe, “Mam talent”, Wybory Miss i Mistera kolonii. Zajęcia profilaktyczne prowadzi kleryk Rafał Orzechowski. Jest świetnie. Poznałam wielu pozytywnych ludzi i nie ma czasu się nudzić. Pogoda nie zawsze nam dopisuje, ale mamy karaoke i pomysły same wpadają do głowy – mówi uczestniczka Patrycja Głocłowska. W planach znalazła się również wycieczka do miejscowości Ruciane Nida, skąd podopieczni wraz z opiekunami popłynęli do Mikołajek. Czwartek to Muzeum Diecezjalne, Park Trampolin i zabytki Łomży. W piątek dzieci przygotują drogę krzyżową, na którą bardzo serdecznie zapraszamy mieszkańców okolicy – mówi opiekunka Maria Dąbrowska.

Każdego lata w Ośrodku „Caritas Bliźnim” w Ptakach koło Nowogrodu odbywa się 7 turnusów wakacyjnych. W tym sezonie ośrodek przyjął już uczestników z Białorusi i Ukrainy.

pd / fot. Caritas
Czytany 593 razy

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86/ 216 25 91

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png