poniedziałek, 22 lipiec 2019 09:01

Modlitwa za św. Charbelem dzisiaj w Łomży

Napisał
Msza święta, adoracja eucharystyczna i różaniec złożą się na dzisiejsze (22.07) spotkanie modlitewne ze św. Charbelem w Łomży. Jak zaznacza ks. Paweł Nocko organizator spotkania data nie jest przypadkowa gdyż każdego 22 dnia miesiąca w Annaya odbywa się uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem z Pustelni do Grobu św. O. Charbela.

Od wielu lat w procesji uczestniczą tłumy wiernych, którzy przybywają z całego świata by wraz z Nouhad Al-Chami dziękować Bogu za otrzymane łaski i prosić o wstawiennictwo św. Charbela.

Fenomen św. Charbela polega na tym, że od śmierci 24 grudnia 1898 do dziś zostało potwierdzonych 23-24 tys. uzdrowień fizycznych: wierzących, katolików, prawosławnych, protestantów, muzułmanów, ludzi innych wyznań i niewierzących. Klasztor ma udokumentowane ponad 6 tys. uzdrowień fizycznych. Święty uaktywnił się w roku 1950 i tak jest do dziś. Pod koniec lat 90. XX wieku pustelnik zaczął pomagać biednym, schorowanym, odrzuconym i starszym ludziom w Rosji.

Ciało św. Charbela pozostawało nienaruszone przez ponad 67 lat. Po śmierci z jego ciała wydobyło się ponad 100 litrów oleistej cieczy, kompilacji krwi i osocza, o właściwościach uzdrawiających. Przez długi czas ciepłota ciała wynosiła 36,6°C i zachowywało ono giętkość do beatyfikacji.

Modlitwa do św. Charbela
Święty Ojcze Charbelu, który wyrzekłeś się przyjemności światowych i żyłeś w pokorze i ukryciu w samotności eremu, a teraz przebywasz w chwale Nieba, wstawiaj się za nami. Rozjaśnij nasze umysły i serca, utwierdź wiarę i wzmocnij wolę. Rozpal w nas miłość Boga i bliźniego.
Pomagaj w wyborze dobra i unikania zła. Broń nas przed wrogami widzialnymi i niewidzialnymi i wspomagaj w naszej codzienności. Za Twoim wstawiennictwem wielu ludzi otrzymało od Boga dar uzdrowienia duszy i ciała, rozwiązania problemów w sytuacjach po ludzku beznadziejnych.
Wejrzyj na nas z miłością, a jeżeli będzie to zgodne z wolą Bożą, uproś nam u Boga łaskę, o którą pokornie prosimy, a przede wszystkim pomagaj nam iść codziennie drogą świętości do życia wiecznego. Amen.

Spotkanie modlitewne ze św. Charbelem dzisiaj (22.07) w kościele przy łomżyńskim Seminarium, Plac papieża Jana Pawła II. Początek o godz. 18.00
Czytany 553 razy

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86/ 216 25 91

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png