środa, 31 lipiec 2019 12:38

Seminarium apeluje o modlitwę i ofiarowanie cierpień w intencji powołań

Napisał
Modlitwa, komunia święta, ofiarowanie cierpień i dobrych uczynków w intencji powołań – to zaproszenie do troski o dobre rozeznanie powołania. Na fanpage Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży pojawiła się prośba skierowana do wszystkich, którym leży na sercu troska o powołania: Prosimy każdego z Was o gorącą modlitwę, ofiarowanie Komunii świętej, cierpień oraz dobrych uczynków w intencji uproszenia powołań. Do tej prośby zachęca nas sam Pan Jezus: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, aby posłał robotników na swoje żniwo” (por. Mt 9,36 – 10,8). Cenne jest także dobre słowo zachęty wobec młodych i towarzyszenie im w podejmowaniu, a potem w realizacji ich powołania.

Szczególną modlitwę podjęli też sami alumni. Diakoni: Mateusz Dembiński i Mateusz Krajewski oraz kleryk Patryk Banach w intencji powołań wyruszyli w pielgrzymce do Santiago de Compostela. W intencji powołań będą też pielgrzymować inni alumni podążając na Jasną Górę.

Jak zaznacza ks. Jarosław Kotowski rektor WSD w Łomży, czasami nie jest łatwo odkryć w sobie głos powołania. Niektórzy trochę ten głos Boga słyszą, ale chcą spróbował własnych sił. Jedni podejmują studia inni pracują, jest to wynik dzisiejszych czasów, że człowiek potrzebuje dłuższego rozeznania do czego w życiu jest wezwany, a powołanie to zawsze jest tajemnica zawarta między Bogiem, a człowiekiem. Bóg wzywa człowieka do tego, żeby uwierzył w to, że człowiek jest Mu potrzebny i że z jego pomocą chce swoje dzieło w świecie realizować.

Nabór na pierwszy rok potrwa jeszcze do 29 sierpnia. Wszelkie potrzebne informacje o warunkach rekrutacji można uzyskać na stronie internetowej Seminarium: www.wsd.lomza.pl. lub na Seminaryjnym fanpage.

JE
Czytany 1042 razy

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86/ 216 25 91

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png