sobota, 05 październik 2019 14:10

Każde miejsce jest dobre do modlitwy. Koronka na ulicach miast

Napisał
Ponad 500 miejscowości z pięciu kontynentów przystąpiło do sobotniej akcji modlitewnej ”Koronka na ulicach miast świata”. Swój entuzjazm i pragnienie Bożego Miłosierdzia wyrazili również mieszkańcy Łomży.

Wierni łomżyńskich parafii pw. Krzyża Świętego i Bożego Ciała spotkali się przy skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Zawadzkiej, modlitwa w intencji Bożego Miłosierdzia wybrzmiała również na placu przed Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży.

W koronce uczestniczę od samego początku, gdy tylko pozwala mi zdrowie – mówi Barbara z parafii pw. Bożego Ciała – ta modlitwa jest dla mnie szczególnie istotna. Jesteśmy na zewnątrz. Niektórzy mijając nas, po raz pierwszy dowiadują się o idei Bożego Miłosierdzia, wielu przyłącza się w trakcie. Potrzeba nam świadectwa.

Akcja „Koronka na ulicach miast świata” odbywa się od ponad 10 lat, zawsze 28 września – w kolejne rocznice beatyfikacji ks. Michała Sopoćki. Zainicjowana została przez łódzką wspólnotę Iskra Bożego Miłosierdzia. Każdego roku modlącym towarzyszą określone intencje. Teraz modlono się za kapłanów, jedność Kościoła oraz Ojczyznę i rządzących.

pd / fot. J.O
Czytany 736 razy

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86/ 216 25 91

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png