wtorek, 07 styczeń 2020 19:22

Ostrołęka: Trzej królowie po raz siódmy przywitali Chrystusa

Napisał
„Cuda, cuda ogłaszają” – pod tym hasłem odbył się siódmy Orszak Trzech Króli w Ostrołęce. Maszerującym mędrcom towarzyszyły kolędy i rodzinna atmosfera. Wydarzenie zakończyła msza święta w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrołęce.

Tegoroczny orszak miał zmienioną trasę, tak więc uczestnicy przeszli kolejno Goworowską, Bogusławskiego, Staszica, Kościuszki, Świętokrzyską, Farną. Podczas drogi czekało na uczestników siedem scenek, mających charakter jasełek. Ostatnia z nich odbyła się na parkingu przy kościele farnym, w którym później biskup diecezji łomżyńskiej Janusz Stepnowski poprowadził mszę świętą. Jak twierdzi pasterz takie wydarzenia integrują ludzi.

– W orszaku udział biorą głównie rodziny, to są małe dzieci, rodzice, babcie i dziadkowie. W tym wydarzeniu nie koniecznie uczestniczą tylko wierzący, ale czasami również osoby, które na co dzień z kościołem nie mają wiele do czynienia, ale też starają się uczestniczyć i wspólnie przeżywać to barwne święto. (…) To piękne święto, które integruje w takim zimowym czasie, który nie stwarza możliwości spotkania się w plenerze. W tym roku mieliśmy ładną pogodę, dzięki temu mogło w nim uczestniczyć więcej ludzi i z tego się cieszymy. To wydarzenie to manifestacja naszej wiary, że Chrystus narodził się w Betlejem i że jest naszym Zbawicielem. To jest najważniejsze – mówił po mszy bp Janusz Stepnowski.

Po mszy w farze na wszystkich uczestników czekały „szczodraki”, które wypiekli uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce.

Mateusz Święcicki
Czytany 482 razy

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86/ 216 25 91

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png