środa, 22 styczeń 2020 08:34

Przynieś światło dla śp. Biskupa Stanisława Stefanka

Obraz Andreas Lischka z Pixabay Obraz Andreas Lischka z Pixabay
Do zabrania świec i udziału w kondukcie, w którym przeprowadzimy trumnę z ciałem zmarłego biskupa Stanisława Stefanka z kościoła przyseminaryjnego do łomżyńskiej katedry zaprasza ks. Jacek Czaplicki z Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej.

Przez ten gest światła chcielibyśmy wyrazić nasze pragnienia modlitwy za Pasterza, który też był dla nas w jakimś sensie światłem. Przyjdźmy, weźmy świecie i niech one będą wyrazem naszej czujności, czuwania, miłości i modlitwy za ks. bp. Stanisławawyjaśnia ks. Czaplicki.

Eksporta ciała do Katedry Łomżyńskiej odbędzie się o godz. 17, gdzie o godzinie 18 zostanie odprawiona Msza św. żałobna. Po niej do godziny 21 będzie trwało modlitewne czuwanie Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Łomżyńskiej. Główne uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w czwartek o godz. 9.00 w Łomżyńskiej Katedrze. Mszy pogrzebowej o godz. 11.00 przewodniczyć będzie abp Stanisław Gądecki Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.