czwartek, 23 styczeń 2020 07:07

Trwa pogrzeb śp. bp. Stanisława Stefanka. Żałobna procesja pogrzebowa przeszła ulicami Łomży

Uroczysta procesja żałobna przeszła wczoraj (22 stycznia) z kościoła rektoralnego Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łomży (kościoła przyseminaryjnego) do łomżyńskiej katedry. W kondukcie żałobnym za trumną z ciałem śp. bp. Stanisława Stefanka TChr przeszli biskupi, księża oraz mieszkańcy diecezji łomżyńskiej.

To był trzeci dzień uroczystości pogrzebowych zmarłego 17 stycznia śp. bp. Stanisława Stefanka TChr. W katedrze, o godzinie 18.00, została odprawiona żałobna Msza święta, której przewodniczył bp Janusz Stepnowski. Razem z pasterzem kościoła łomżyńskiego Eucharystię koncelebrowali biskupi i kapłani, którzy przybyli na uroczystości pogrzebowe. Po jej zakończeniu przy trumnie zmarłego biskupa czuwali członkowie ruchów i stowarzyszeń diecezji łomżyńskiej.

fot. wZasiegu.pl