środa, 11 marzec 2020 11:10

Apel Biskupa Łomżyńskiego o podjęcie postu i modlitwy

Zachęta Biskupa Łomżyńskiego do podjęcia postu w intencji oddalenia niebezpieczeństwa

W nawiązaniu do Apelu na temat zagrożenia epidemiologicznego, który skierowałem do Was 6 marca br., pragnę nadal prosić o modlitwę o oddalenie niebezpieczeństwa. Proszę o modlitwę osobistą każdego z nas oraz o odśpiewanie Suplikacji we wszystkie niedziele Wielkiego Postu podczas każdej Mszy św.

Ponadto zachęcam do podjęcia w tej intencji również osobistego, dobrowolnego postu w każdą środę Wielkiego Postu. Wielu z Was, Siostry i Bracia, praktykuje taki post. Jednakże obecna sytuacja domaga się od nas szczególnych postaw. W związku z tym proszę wszystkich o rozważenie mojej zachęty. Podjęty post może mieć charakter ilościowy czy jakościowy, także o chlebie i wodzie. Niech ofiara, którą złożymy przyczyni się do duchowego odrodzenia.

Ponadto można sporządzić listę osób podejmujących się takiego postu, która pozostanie w parafii jako znak tego czasu.

+Janusz Stepnowski
Wasz Biskup