wtorek, 24 marzec 2020 10:27

W środę o 12.00 wspólnie pomódlmy się z Papieżem Franciszkiem

ANGELO CARCONI PAP/EPA ANGELO CARCONI PAP/EPA
Epidemia koronawirusa staje się dla wielu z nas powodem do utraty pewności jutra i postawy pesymizmu. W tym szczególnie trudnym czasie Kościół staje do dyspozycji ludzi dobrej woli, aby wspierać każdego z osobna i modlić się o ustanie epidemii. Jak powiedział Papież Franciszek: "Chcemy odpowiedzieć na pandemię wirusa pandemią modlitwy, współczucia i czułości".

Dziękujemy księżom naszej Diecezji za taką właśnie, godną podziwu postawę. Wyraża się ona w gotowości służenia, wspólnej modlitwy i pomagania najbardziej potrzebującym.
Wyrazem tej troski są prowadzone przez liczne parafie transmisje internetowe poszczególnych modlitw, nabożeństw wielkopostnych, rekolekcji online, a przede wszystkim codziennych i niedzielnych Mszy św.

Przypominamy, że Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski przekazał parafiom, do duszpasterskiego wykorzystania, modlitwę o ustanie epidemii. Zachęcił też do całodniowego wystawienia Najświętszego Sakramentu oraz do tego aby w tym czasie można było korzystać z Sakramentu Pojednania.

Wydział Duszpasterstwa Ogólnego zachęca Księży Proboszczów, aby włączyli swoich parafian w propozycje modlitewne Ojca św. Franciszka. W środę, 25 marca br. w uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godz. 12.00 do wspólnego, w kościołach czy domach prywatnych, odmówienia modlitwy "Ojcze nasz". W piątek, 27 marca br. o godz. 18.00 do udziału, poprzez media, w modlitwie z Papieżem Franciszkiem na Placu św. Piotra. Będzie to czas słuchania Słowa Bożego i adoracji Najświętszego Sakramentu, które zakończą się błogosławieństwem "Urbi et Orbi".

+Tadeusz Bronakowski

Wikariusz Generalny