czwartek, 21 maj 2020 15:32

W Wyszkowie poświęcono pomnik św. Jana Pawła II

Napisał
18 maja 2020 r. w poniedziałek przeżywaliśmy 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Z tej okazji o godz. 19.30 po Mszy św. i Różańcu w Sanktuarium św. Idziego w Wyszkowie, na Skwerze Jana Pawła II, u stóp kościoła, została odsłonięta i poświęcona rzeźba autorstwa prof. Czesława Dźwigaja, którą ufundował anonimowy darczyńca.

Taka forma upamiętnienia 100. rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II to pomysł Zarządu Osiedla nr 7 w Wyszkowie. Posadowienie obiektu małej architektury wykonała Gmina Wyszków oraz autor zagospodarowania przestrzennego tej części miasta.

Angelus Domini to jedno z 9 dzieł składające się na cykl Via Sancta, który prezentowany był na wielu prestiżowych wystawach w Polsce, Francji, Niemczech i Włoszech. Są to kameralne rzeźby znaczące kolejne etapy drogi, którą przebył papież Polak – od Katedry Wawelskiej w Krakowie do Bazyliki Świętego Piotra w Rzymie. Autor prof. Czesław Dźwigaj z Krakowa znany jest wyszkowianom z projektu pomnika Chrystusa Króla w Wyszkowie oraz jako realizator pomnika przedwojennego burmistrza Wyszkowa Stanisława Wolskiego na Placu Wyzwolenia.
Czytany 827 razy

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86/ 216 25 91

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png