piątek, 12 czerwiec 2020 11:04

Uroczystość Bożego Ciała w Łomży

| Dodane przez
To dzień radości z ustanowienia sakramentu Eucharystii – tak biskup Janusz Stepnowski mówił o obchodzonej dziś Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W homilii Mszy Świętej w łomżyńskiej katedrze biskup nawiązał do tęsknoty za Eucharystią, której doświadczyliśmy w czasie epidemii. Zachęcał też do udziału w procesjach, które nazwał manifestacjami wiary.

Spożywając Eucharystię powoli przekształcamy nasze istnienie. Nasze życie staje się coraz bardziej święte. Nie wystarczy jednak  tylko przyjąć Eucharystię, trzeba jeszcze głęboko, powoli nad nią medytować. Medytować nie tylko nad Chlebem który spożywamy, ale także nad każdym słowem Chrystusa, które wypowiada w Ewangelii. W Eucharystii zawarte jest całe istnienie Jezusa Chrystusa, cała Jego istota. On stał się Chlebem, aby stać się pożywieniem dla każdego z nas – mówił biskup Stepnowski.

Biskup nawiązał też do okresu oczekiwania na Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie i w Eucharystii: W tym ostatnim okresie, szczególnie okresie izolacji, wielu z was nie mogło uczestniczyć w Eucharystii, wielu nie mogło przybliżyć się do tego ołtarza, mimo że bardzo tego pragnęli. Widziałem jak pewna kobieta płakała gdy po pewnym czasie pierwszy raz była na Eucharystii. Płakała z radości. I my w tym dniu radujemy się, że Pan ustanowił siebie na ołtarzu jako Chleb i Wino, że przez ten Chleb i Wino stajemy się rodziną Chrystusa – dodaje biskup łomżyński.

Po Mszy Świętej ulicami Łomży przeszła procesja z Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Udostępniamy także nagranie całej homilii bpa Janusza Stepnowskiego.