czwartek, 24 wrzesień 2020 15:47

Kongregacja Dziekanów 23.09.2020

| Dodane przez
W Ośrodku „Caritas Bliźnim” Diecezji Łomżyńskiej w Ptakach k. Nowogrodu 23 września br. odbyła się Kongregacja Księży Dziekanów, której przewodniczył Pasterz Kościoła Łomżyńskiego Biskup Janusz Stepnowski. W spotkaniu wzięli udział Biskup Tadeusz Bronakowski, księża dziekani, księża pracujący w Centralnych Instytucjach Diecezji oraz księża odpowiedzialni w naszej diecezji za różne formy duszpasterstwa. Wiodącym tematem spotkania były wyzwania duszpasterskie w kontekście panującej epidemii koronawirusa. Uczestnicy kongregacji poszukiwali odpowiedzi na pytania o kształt duszpasterstwa parafii naszej diecezji w różnych jego wymiarach: ofiarności kapłańskiej, relacji kapłanów i osób świeckich, formacji dzieci i młodzieży, katechezy dorosłych, szczególnie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i sakramentu bierzmowania. Dyskusja i wymiana doświadczeń pozwoli w najbliższej przyszłości na wypracowanie modelu parafii i duszpasterstwa wobec wyzwań współczesności.