środa, 11 listopad 2020 12:57

9 rocznica prekonizacji bpa Janusza Stepnowskiego

| Dodane przez

Przed dziewięciu laty 11 listopada 2011 roku Stolica Apostolska i Nuncjatura Apostolska w Warszawie ogłosiły bardzo ważne informacje dotyczące naszego Kościoła lokalnego. Papież Benedykt XVI przyjął wówczas rezygnację z urzędu biskupa diecezjalnego diecezji łomżyńskiej złożoną przez Biskupa Stanisława Stefanka. Biskup senior tym samym zakończył swoją 15-letnią posługę Pasterza Kościoła Łomżyńskiego.

Jednocześnie Papież mianował nowego Biskupa Łomżyńskiego w osobie wówczas ks. prałata Janusza Stepnowskiego, pracownika Kongregacji ds. Biskupów i naszego rodaka, kapłana wyświęconego dla naszej diecezji, który 22 lata posługiwał w Stolicy Świętej.

Dzisiaj w rocznicę prekonizacji, czyli ogłoszenia biskupem, chcemy Bogu dziękować za to, że nie zostawia nas bez opieki. Posyła do naszych wspólnot pasterzy, którzy pełnią w Kościele i w świecie misję Jezusa Chrystusa – misję nauczania, uświęcania i przewodzenia w miłości. Biskupowi Januszowi, naszemu Pasterzowi, chcemy złożyć dzisiaj wiązankę duchowych kwiatów, w których zawierają się modlitwa, pamięć, wdzięczność, posłuszeństwo i miłość. Widzimy w Księdzu Biskupie i w jego posługiwaniu w naszej diecezji, Chrystusa, który posługuje się pasterzami, by obdarowywać świat miłością. Niech „łaska i pokój”, które są biskupią dewizą posługi pasterskiej Księdza Biskupa Janusza, towarzyszą w codziennym życiu i w misji.

Red.
Czytany 878 razy

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86/ 216 25 91

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png