KURIA DIECEZJALNA W ŁOMŻY

KOMUNIKAT WYDZIAŁU DUSZPASTERSTWA RODZIN DOTYCZĄCY SPOTKANIA RODZICÓW OCZEKUJĄCYCH NARODZIN DZIECKA 2023

Wydział Duszpasterstwa Rodzin wraz z parafią pw. Świętej Rodziny w Wyszkowie organizuje w niedzielę 21 maja 2023 r. spotkanie dla rodziców oczekujących na narodziny dziecka poczętego. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 10:30, na zakończenie której rodzice otrzymają specjalne błogosławieństwo. Spotkanie jest okazją do modlitwy przez wstawiennictwo św. Joanny Beretta Molla, o opiekę dla matek i dzieci rozwijających się pod ich sercami, o zdrowie i szczęśliwe rozwiązanie oraz o błogosławieństwo dla rodziców.

Parafia pw. Świętej Rodziny w Wyszkowie decyzją Biskupa Łomżyńskiego jest miejscem pielgrzymowania rodzin i matek będących w stanie błogosławionym. Spotkania te odbywają się każdego roku w trzecią niedzielę miesiąca maja.

Jednocześnie informujemy, że 14 maja br. na Mszy św. o godz. 8:30 w parafii pw. Świętego Krzyża w Łapach, w obecności Biskupa Łomżyńskiego, odbędzie się uroczyste przekazanie relikwii św. Joanny Beretty Molli wspólnocie parafialnej oraz osobom odwiedzającym kaplicę w łapskim szpitalu noszącym jej imię. Relikwie świętej żony i matki przekaże Pierluigi Molla syn świętej.

Zapraszamy serdecznie rodziców i matki oczekujące narodzin dziecka poczętego do Parafii pw. Świętej Rodziny w Wyszkowie (ul. Gen. Wł. Sikorskiego 40) oraz Parafii pw. Świętego Krzyża w Łapach (ul. J. Matejki 10).

 

Uprzejmie prosimy Księży Proboszczów o podanie tej wiadomości wiernym w ogłoszeniach w niedzielę 7 maja br. po każdej Mszy św.

Ks. dr Jacek Kotowski

Przewodniczący

Wydziału Duszpasterstwa Rodzin

 

Łomża, dnia 5 maja 2023 r.

N. 357/2023