KURIA DIECEZJALNA W ŁOMŻY

Miesiąc październik to czas szczególnie poświęcony Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Korzystając z okazji Wydział Duszpasterstwa Ogólnego, Wydział Nauczania i Wychowania Katolickiego oraz Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży ponawia zaproszenie skierowane do młodzieży, dyrekcji szkół, nauczycieli, wychowawców i katechetów z terenu naszej Diecezji do udziału w dorocznej pielgrzymce na Jasną Górę.

W czasie pielgrzymki, przez wstawiennictwo Czarnej Madonny, powierzajmy Bogu sprawy szkoły, a w szczególności maturzystów, którzy przygotowują się do egzaminu dojrzałości.

I grupa – 20 października 2023 r. (piątek) – dekanaty: Jedwabne, Kadzidło, Kobylin, Kolno, Krasnosielc, Łomża św. Michała Archanioła, Łomża św. Brunona, Myszyniec, Piątnica, Szepietowo, Wysokie Maz., Zambrów.

 PROGRAM:

godz. 14.45 – nawiedzenie kaplicy Cudownego Obrazu

godz. 15.00 – katecheza w bazylice – Ks. Andrzej Surdykowski (CE Dobrego Pastrerza w Ostrowi Maz.)

godz. 16.30 – Droga Krzyżowa na wałach

godz. 18.00 – Celebracja Sakramentu Pokuty i Pojednania

godz. 19.00 – Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Bpa Janusza Stepnowskiego

godz. 21.00 – Apel Jasnogórski

 

II grupa – 27 października 2023 r. (piątek) – dekanaty: Chorzele, Czyżew, Grajewo, Łapy, Ostrołęka św. Antoniego, Ostrołęka Nawiedzenia NMP, Ostrów Maz. Wniebowzięcia NMP, Ostrów Maz. Dobrego Pastrzerza, Różan, Rzekuń, Szczuczyn, Wyszków.

PROGRAM:

godz. 14.45 – nawiedzenie kaplicy Cudownego Obrazu

godz. 15.00 – katecheza w bazylice – Ks. Andrzej Surdykowski (CE Dobrego Pastrerza w Ostrowi Maz.)

godz. 16.30 – Droga Krzyżowa na wałach

godz. 18.30 – Celebracja Sakramentu Pokuty i Pojednania

godz. 19.30 – Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Bpa Tadeusza Bronakowskiego

godz. 21.00 – Apel Jasnogórski

Przypominamy, że warto wcześniej przygotować młodzież do wyjazdu na Jasną Górę poprzez specjalną katechezę, poświęconą historii i znaczeniu jasnogórskiego sanktuarium oraz przybliżyć program przebiegu pielgrzymki. Młodzież składa ofiarę na dar ołtarza (2 zł od osoby) oraz na pamiątkowy krzyżyk z rzemykiem (10 zł).

Zgłoszenia do udziału w Pielgrzymce oraz zamówienia na pamiątki przyjmowane są bezpośrednio u ks. Tomasza Grali (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). W Wydziale Nauczania i Wychowania Katolickiego będzie można odebrać zamówione krzyże. Zwracamy się z prośbą do Dyrekcji poszczególnych szkół o przywiezienie ze sobą na Jasną Górę sztandaru, który znajdzie się na prezbiterium Bazyliki Jasnogórskiej w czasie Mszy św.

Ks. dr Zbigniew Pyskło 
Przewodniczący Wydziału 
Nauczania i Wychowania Katolickiego

Ks. dr Tomasz Grala
Wiceprzewodniczący Wydziału
Duszpasterstwa Ogólnego