KURIA DIECEZJALNA W ŁOMŻY

Księdza Kanonika Czesława Śmiecińskiego

Ś     P.

Ksiądz Kanonik Czesław Śmieciński

Odszedł do Pana w dniu 21 maja 2021 r.

w wieku 81 lat, w kapłaństwie 55 lat

emerytowany kapłan Diecezji Łomżyńskiej

proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Płoniawach (1979-1982)

proboszcz parafii pw. św. Barbary w Porębie (1982-2007)

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w następującym porządku:

Dnia 24 maja br. (poniedziałek) od godz. 19.00 Msza św. żałobna w kościele parafialnym pw. św. Barbary w Porębie.

Dnia 25 maja br. (wtorek) o godz. 13.00 wystawienie ciała zmarłego kapłana w kościele parafialnym w Porębie i modlitwa różańcowa. O godz. 14.00 Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego,

Po Mszy św. pogrzebowej trumna z ciałem śp. Ks. kan. Czesława Śmiecińskiego zostanie złożona do grobu na cmentarzu parafialnym w Porębie.

Przypominamy, że zgodnie z tradycją, każdy kapłan Diecezji Łomżyńskiej jest zobowiązany odprawić Mszę Świętą za zmarłego duchownego.

Z racji panującej pandemii nie jest przewidziana konsolacja.

Śp. Księdza Kanonika Czesława Śmiecińskiego polecamy Miłosierdziu Bożemu i prosimy kapłanów oraz wiernych o modlitwę w Jego intencji.

„Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...”

Ks. Artur Szurawski

Kanclerz Kurii