KURIA DIECEZJALNA W ŁOMŻY

Komunikat Wydziału Duszpasterstwa Rodzin

w sprawie Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę

Wydział Duszpasterstwa Rodzin zaprasza: małżeństwa, całe rodziny, osoby zaangażowane w duszpasterstwo rodzin i wszystkich, którym sprawy rodziny i ochrony życia są bliskie, do udziału w XXXVII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 25-26 września 2021 r.

Hasłem przewodnim tegorocznej pielgrzymki są słowa Pójdźcie do Józefa. Nawiązują one do ogłoszonego przez papieża Franciszka Roku św. Józefa i Roku Rodziny Amoris Laetitia oraz podkreślają niezastąpioną rolę rodziny dla przyszłości Kościoła i społeczeństwa.

Pielgrzymka od ponad 30 lat organizowana jest przez Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin. Jej celem jest przede wszystkim wzmocnienie polskich rodzin, zwrócenie uwagi na piękno powołania małżeńskiego, a także pomoc w przezwyciężeniu zagrożeń. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Pielgrzymi we własnym zakresie organizują przejazd do Częstochowy oraz nocleg i wyżywienie.

PROGRAM:

Sobota, 25 września 2021

15.30 Msza Święta w intencji Ojczyzny w kaplicy Matki Bożej (bp Wiesław Śmigiel, Przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP).

19.30 Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich (Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Łódzkiej).

21.00 Apel Jasnogórski.

Niedziela, 26 września 2021

9.00 Spotkanie w Auli o. A. Kordeckiego:

Miłość cierpliwa jest, czyli o małżeńskich potrzebach, Monika i Marcin Gomułkowie (małżeństwo, rodzice trójki dzieci, przedsiębiorcy, ewangelizatorzy).

Rok Rodziny Amoris Laetitia, Ks. Przemysław Drąg, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin KEP.

Wsparcie dla rodzin w specjalistycznych poradniach rodzinnych, Ks. Paweł Landwójtowicz, wykładowca na Wydziale Teologii Uniwersytetu Opolskiego

10.30 Różaniec w intencji małżeństw i rodzin na Szczycie Jasnogórskim

11.00 Msza Święta i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich na Szczycie Jasnogórskim (abp Grzegorz Ryś, ordynariusza Archidiecezji Łódzkiej).

Zachęcamy Przewielebnych Księży do zorganizowania wyjazdu na Pielgrzymkę Rodzin na Jasną Górę, a wiernych do wzięcia w niej udziału. W sposób szczególny sprawę wyjazdu rodzin i małżeństw na Jasną Górę powierzamy Dekanalnym Duszpasterzom Rodzin.

Ks. Jacek Kotowski

Wydziału Duszpasterstwa Rodzin

Łomża, dnia 13 sierpnia 2021 r.

N. 824/2021