KURIA DIECEZJALNA W ŁOMŻY

Komunikat dotyczący

diecezjalnej sesji planarnej

16. Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów

Łomża - 23 kwietnia 2022 r.

Trwa etap diecezjalny procesu synodalnego 16. Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów poświęconemu synodalności. Dokonuje się on przede wszystkim w parafiach, w trakcie spotkań w zespołach synodalnych. Dziękujemy tym dekanatom i parafiom z naszej Diecezji, które włączyły się aktywnie w trud spotkań w grupach i regularnie przesyłają wypracowane przez siebie wnioski. Zgodnie z ustaleniami Synod w Diecezji Łomżyńskiej będzie realizowany jeszcze przez miesiąc. Zakończy się sesją plenarną, w której wezmą udział przedstawiciele grup synodalnych z całej Diecezji.

Spotkanie plenarne odbędzie się w sobotę 23 kwietnia 2022 roku w Łomży, w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży (ul. Sadowa 12 A) według następującego programu:

10.00 dziękczynna MSZA ŚWIĘTA pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza STEPNOWSKIEGO w Katedrze Łomżyńskiej

11. 30 - sesja w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich

11.35 - ks. prof. dr hab. Przemysław ARTEMIUK - Po co Kościołowi Synody?

12.05 - p. prof. dr hab. Aleksander BAŃKA - Blaski i cienie synodalności, czyli do czego nas zaprosił Papież Franciszek

12.35 - ks. dr Jacek CZAPLICKI - Prezentacja wniosków synodalnych wypracowanych przez zespoły parafialne. Zarys dokumentu końcowego.

13.05 - podsumowanie spotkania

13.15 - posiłek

Do udziału w spotkaniu zapraszamy przedstawicieli dekanalnych zespołów synodalnych. Księża Dziekani wydelegują ze swego dekanatu 15 - osobową grupę uczestników. Na jej czele powinni stanąć księża proboszczowie lub ich przedstawiciele. Ponadto do udziału w sesji zaproszeni są księża z instytucji centralnych Diecezji, alumni WSD, siostry i bracia zakonni.

Zgłoszeń delegacji dokonujemy do środy 20 kwietnia br. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na numer telefonu 501015086.

+ Tadeusz Bronakowski

Wikariusz Generalny