KURIA DIECEZJALNA W ŁOMŻY

Komunikat dotyczący

35. Światowych Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej

w Zambrowie

Zgodnie z wolą Ojca Świętego Franciszka, termin Światowych Dni Młodzieży na etapie diecezjalnym przeniesiony został z Niedzieli Palmowej na Niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W naszej diecezji odbędą się one w przeddzień uroczystości czyli w sobotę 20 listopada 2021 roku. Miejscem spotkania będzie Zambrów. Ze względu na sytuację pandemiczną ŚDM Diecezji Łomżyńskiej przebiegać będą w wymiarze jednego dnia.

Plan spotkania:

9:00 -10:00 zjazd i recepcja przy Zespole Szkół nr 1 w Zambrowie
(Al. Wojska Polskiego 31),

10:00 – 18:00 - rozpoczęcie ŚDM i program na Hali Sportowej przy ZS nr 1
w Zambrowie,

18:00 – procesja ulicami Zambrowa z hali do kościoła pw. Ducha Świętego,

19:00 – Msza Święta w kościele pw. Ducha Świętego i zakończenie ŚDM

Ze względów organizacyjnych prosimy o jak najszybsze zadeklarowanie chęci przyjazdu młodzieży i ostateczne zgłoszenie grupy poprzez formularz internetowy do niedzieli 14 listopada br. Koszt uczestnictwa wynosi 20 zł. Formularz dostępny jest w linku:

Ks. Jacek Czaplicki

Wikariusz Biskupi

ds. Duszpasterstwa Ogólnego

Ks. Marek Żmijewski

Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży

Łomża, dnia 4 listopada 2021 r.

N. 1163/2021