KURIA DIECEZJALNA W ŁOMŻY

Komunikat dotyczący

I Diecezjalnego Spotkania Dzieci

Myszyniec - sobota, 4 czerwca 2022 r.

Wydział Duszpasterstwa Ogólnego zaprasza w imieniu Duszpasterzy Bazyliki Mniejszej pw. Trójcy Przenajświętszej w Myszyńcu do udziału
w I Diecezjalnym Spotkaniu Dzieci, które będzie przebiegać w duchu dziękczynienia za dar Pierwszej Komunii Świętej. Pragniemy również, aby była to pielgrzymka nie tylko dzieci pierwszokomunijnych, ale wszystkich dzieci z terenu Diecezji Łomżyńskiej.

Pomysł inicjatywy związany jest z zakończeniem roku poświęconego rodzinie, który został ogłoszony przez Ojca Świętego Franciszka. To właśnie rodziny tworzą wspólnoty parafialne. Natomiast żyjące w rodzinach dzieci potrzebują solidnych wzorców i wsparcia rodziców. Kościół pragnie wspierać rodziny w wychowaniu dzieci, w dawaniu solidnych wzorów, w budowaniu autorytetów i tworzeniu ideałów.

Pierwsze Diecezjalne Spotkanie Dzieci będzie miało miejsce
w sobotę 4 czerwca 2022 r. w Myszyńcu.
Rozpocznie się Eucharystią pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego. Dlatego też prosimy, aby dzieci zabrały ze sobą stroje komunijne.

Każdy uczestnik wydarzenia proszony jest o przygotowanie karteczki z imieniem i nazwiskiem oraz nazwą parafii. Będzie to przydatne
do losowania przygotowanej niespodzianki.
Dalszy ciąg wydarzenia odbędzie się w Amfiteatrze Kurpiowskiej Krainy na Wykrocie.

Program:

Bazylika Mniejsza w Myszyńcu:

9.00 - rejestracja zapisanych grup przy kościele

10.00 - Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego połączona z błogosławieństwem dzieci (księża zabierają alby)

12.00 - wyjazd do Kurpiowskiej Krainy w Wykrocie

• Rozpoczęcie krótką modlitwą
  • Wspólny taniec dzieci prowadzony przez wodzireja Karola Samsela
  • Przedstawienie atrakcji przygotowanych dzieciom:
  • Alpaki
  • Pokaz motocyklowy
  • Posiłek (kiełbaska)
  • Zjeżdżalnie dmuchane
  • Popcorn, wata cukrowa
  • Zabawowy Bus
  • Bańki mydlane
  • Malowanie twarzy
  • Rozdawanie cukierków przez dinozaura z bajki (dobrze znanej dzieciom)
  • Zabawa integracyjna prowadzona przez Wodzireja Karola
  • Świadectwo aktora Darka Kowalskiego
  • Zabawa integracyjna prowadzona Przez Wodzireja Karola
  • Koncert Zespołu Małe TGD
  • Losowanie nagród niespodzianek

Pakiet zgłoszeniowy jednego dziecka to 10 zł. Obejmuje on pamiątkową chustę, smycz, posiłek oraz inne sprawy organizacyjne. Zgłoszeń dokonujemy
do 17 maja br. na numer telefonu 511992573 (ks. Przemysław Soliwoda).

+ Tadeusz Bronakowski

Wikariusz Generalny

Łomża, dnia 9 maja 2022 r.

N. 342/2022