KURIA DIECEZJALNA W ŁOMŻY

Przedostatnia niedziela października od wielu lat jest obchodzona jako Światowy Dzień Misyjny (w Polsce znany pod nazwą Niedzieli Misyjnej). Rozpoczyna ona Tydzień Misyjny.
Hasło, które widnieje na plakacie na Światowy Dzień Misyjny (Niedziela Misyjna) i Tydzień Misyjny 2022 roku, brzmi: „Będziecie moimi świadkami”. Skierowane jest ono do każdego chrześcijanina, który, będąc uczniem Chrystusa, jest jednocześnie Jego misjonarzem. W tym duchu prowadźmy animację misyjną we wspólnotach parafialnych naszej diecezji. Wykorzystajmy dobrze czas całego Tygodnia Misyjnego. Można go zorganizować w ten sposób, by codzienne nabożeństwo różańcowe z misyjnymi rozważaniami prowadziły grupy parafialne (róże różańcowe, ruchy katolickie, stowarzyszenia, lektorzy, grupy starszych dzieci).
„Misyjne Materiały Liturgiczne” (orędzie papieskie, przeżywanie Światowego Tygodnia Misyjnego, homilie, modlitwa powszechna, czytanki, rozważania różańcowe, dodatek dla dzieci, nieco statystyki misyjnej) na ten czas otrzymuje każda parafia w zapisie elektronicznym. Tegoroczne materiały zostały wzbogacone o krótkie filmy z przesłaniem od misjonarzy, świadectwa misyjnego zaangażowania naszych współpracowników, tekst adoracji Najświętszego Sakramentu, który jest owocem pracy konkursowej „Z Różańcem i Pauliną jesteśmy jedną drużyną” oraz wezwania modlitewne na każdy dzień października.
Organizowane akcje misyjne winny być zorientowane na pomoc w ramach Papieskich Dzieł Misyjnych. Priorytet należy zdecydowanie oddać tym właśnie Dziełom Misyjnym, zwłaszcza Papieskiemu Dziełu Rozkrzewiania Wiary, rezygnując ze wspierania w tym czasie misyjnych dzieł partykularnych, prowadzonych przez zakony czy misjonarzy diecezjalnych.

Ks. Paweł Nocko
PRZEWODNICZĄCY