KURIA DIECEZJALNA W ŁOMŻY

Adwentowy dzień skupienia dla kapłanów 5

Wydział Duchowieństwa i Wydział Duszpasterstwa Ogólnego diecezji łomżyńskiej zapraszają kapłanów na adwentowy dzień skupienia, który odbędzie się 1 grudnia 2022r. (czwartek) w Centrum Ewangelizacji Diecezji Łomżyńskiej Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej. Zaproszenie kierowane jest do księży proboszczów i wikariuszy, księży pracujących w instytucjach centralnych diecezji oraz posługujących w innych formach duszpasterstwa. Koszt uczestnictwa to dobrowolna ofiara na pokrycie kosztów organizacyjnych.
Dzień skupienia, przeżywany pod hasłem: „Moja posługa duszpasterska”, będzie prowadzony przez ks. dr. Piotra Spyrę, kapłana diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Dla ułatwienia spraw organizacyjnych bardzo prosimy o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa do 29 listopada przez sms z podaniem imienia i nazwiska pod jednym z numerów telefonu: ks. Paweł Nocko - 530761128, ks. Andrzej Surdykowski - 509114457 lub ks. Marek Żmijewski - 513185002.
Przypominamy, że księża uczący w szkole, tak jak każdy nauczyciel, mają prawo otrzymać od dyrekcji zwolnienie na podnoszenie swoich kwalifikacji. W tym celu otrzymają stosowne zaświadczenie bezpośrednio po spotkaniu.

Plan spotkania:
10.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej (możliwość spowiedzi).
10.30 - Wprowadzenie w dzień skupienia- Bp Janusz Stepnowski
10.35 - Konferencja I
11.30 - Przerwa
12.00 - Konferencja II
13.00 - Panel dyskusyjny
13.30 - Posiłek
14.00 - Zakończenie

Prowadzący ks. dr Piotr Spyra jest rekolekcjonistą, autorem podręczników formacyjnych, absolwente jazzu i muzyki estradowej, dyrektorem Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego i odpowiedzialnym za Ogólnopolską Szkołę Ewangelizatorów organizowaną przez Zespół KEP ds. Nowej Ewangelizacji oraz Fundację „Porta Fidei”.

 

Ks. Robert Bączek
WIKARIUSZ BISKUPI
DS. STAŁEJ FORMACJI KAPŁANÓW

Ks. Paweł Nocko 
PRZEWODNICZĄCY 
WYDZIAŁU DUSZPASTERSTWA OGÓLNEGO