wtorek, 03 grudzień 2019 12:13

„W trosce o wolność”

 

Komunikat dotyczący

 wydawnictwa „W trosce o wolność”

w ramach przygotowań do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia

 

          Wydział Duszpasterstwa Ogólnego przekazuje Czcigodnym Księżom do wykorzystania duszpasterskiego książkę zatytułowaną „W trosce o wolność”, która jest pokłosiem odbywającego się w 2017 roku pierwszego Narodowego Kongresu Trzeźwości.

          Publikacja ta wpisuje się w duchowe przygotowanie wiernych Diecezji Łomżyńskiej do beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, dla którego kwestia wolności, zwłaszcza wolności wewnętrznej Narodu Polskiego, była priorytetowa.  Szczególną rolę odgrywa tu apostolstwo i duszpasterstwo trzeźwości, które są czynieniem dobrego użytku z wolności.

          Prymas Tysiąclecia w homilii wygłoszonej w 1980 roku do alumnów Wyższego Metropolitarnego Seminarium Duchownego w Gnieźnie mówił między innymi: „W jakimś sensie Kościół ponosi nieustanną porażkę w wychowaniu Narodu ku trzeźwości. Jak pili tak piją, jak palili tak palą. Walka o duszę człowieka nigdy się nie kończy”.

          W myśl hasła Kongresu „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu, oczekujemy, że każda z wymienionych instytucji uczciwie podejmie to, co należy do jej podstawowych zadań. Można do tego dodać również, że podobne oczekiwania kierowane są w stronę parafii i jej duszpasterstwa. 

 

+Tadeusz Bronakowski

Wikariusz Generalny

 

 Ks. Jacek Czaplicki

Przewodniczący Wydziału

 Duszpasterstwa Ogólnego 

                                                                                                                 

 

Łomża, dnia 3 grudnia 2019 r.

N. 1332/2019

Czytany 712 razy

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86/ 216 25 91

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png