środa, 06 maj 2020 10:25

100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II

Komunikat dotyczący

obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

 

            W poniedziałek 18 maja br. przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Jak czytamy w Komunikacie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, tego dnia przy grobie naszego wielkiego Rodaka będzie się modlił Ojciec św. Franciszek. W tym szczególnym dniu także Biskup Łomżyński zachęca wszystkich Diecezjan do duchowej łączności z Następcą św. Piotra.

            Uroczystość urodzin Papieża Polaka była od dawna przygotowywana także przez naszą Diecezję. Jednak z uwagi na ograniczenia związane z epidemią, większość z nich nie może odbyć się w tym czasie. Ufamy, że okazją do uroczystego świętowania między innymi tego wydarzenia będzie, przypadająca 4 i 5 czerwca 2021 r., 30. rocznica pobytu Ojca św. w Łomży.

            Zwracamy się z prośbą do Księży Proboszczów, aby w niedzielę 17 maja lub w poniedziałek 18 maja br. w swoich kościołach sprawowali Msze św. dziękczynne za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II.

            Na niedzielę 17 maja br. będzie przekazany do odczytania List Prezydium KEP napisany specjalnie na tę okazję. Wydział Duszpasterstwa Ogólnego prześle również w najbliższych dniach do parafii materiał liturgiczno - duszpasterski do wykorzystania podczas Mszy św. w niedzielę i poniedziałek.

            Niech trudny czas, który przeżywamy będzie okazją do szczególnej modlitwy przez wstawiennictwo polskiego Papieża. Prosimy też, aby w miarę możliwości i z zachowaniem norm sanitarnych, wykorzystać duszpastersko 100. lecie urodzin św. Jana Pawła II.

 

ks. Jacek Czaplicki

Przewodniczący

Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego

 

+ Tadeusz Bronakowski

Wikariusz Generalny

 

Łomża, dnia 6 maja 2020 r.

N. 341/2020

Czytany 501 razy

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86/ 216 25 91

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png