wtorek, 14 lipiec 2020 10:57

Spotkanie środowisk trzeźwościowych

Komunikat dotyczący

spotkania środowisk trzeźwościowych Diecezji Łomżyńskiej w Łapach

 

           W Apelu Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych Konferencji Episkopatu Polski czytamy, że „tegoroczny sierpień pragniemy przeżyć w duchu wdzięczności Bogu za setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwaną Cudem nad Wisłą, dzięki której Polska zachowała niepodległość, a jednocześnie uratowała Europę przed bolszewicką, bezbożną ideologią. Pamięć o zwycięzcach z 1920 roku to nasz patriotyczny obowiązek, a także powód do dumy i do gorliwej walki z wadami narodowymi i z tym wszystkim, co Polskę osłabia. Trzeźwość jest warunkiem rozwoju osoby, rodziny, Narodu i Kościoła”.

          U progu miesiąca abstynencji, Wydział Duszpasterstwa Ogólnego oraz Proboszcz parafii pw. Świętego Krzyża w Łapach, zapraszają środowiska trzeźwościowe Diecezji Łomżyńskiej: bractwa, kluby Anonimowych Alkoholików oraz wszystkich, którym droga jest idea abstynencji, do udziału w uroczystej Mszy św.

          Eucharystię w intencji trzeźwości Narodu, będzie celebrował w niedzielę 2 sierpnia 2020 r. o godz. 13.00 w kościele pw. Świętego Krzyża w Łapach, Ksiądz Biskup Tadeusz Bronakowski, Przewodniczący Zespołu Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych KEP. Transmisję liturgii przeprowadzi Telewizja Polonia. 

 

Ks. Jacek Czaplicki

Wikariusz Biskupi

ds. Duszpasterstwa Ogólnego

 

Łomża, dnia 14 lipca 2020 r.

N. 645/2020

Czytany 683 razy

Dane kontaktowe

Kuria Diecezjalna w Łomży
ul. Sadowa 3
18-400 Łomża

tel: 86/ 216 25 91

kuria@diecezja.lomza.pl

 

 

Projekt i wykonanie

spesmedia.png