poniedziałek, 26 październik 2020 09:52

Różaniec do Granic Nieba

Komunikat dotyczący

akcji modlitewnej Różaniec do Granic Nieba

Od wydarzenia Różaniec do Granic minęły już trzy lata. Przyniosło ono wielkie owoce duchowe zarówno w życiu osobistym wiernych, jak też w naszych wspólnotach parafialnych.

W tym roku zapraszamy, w imieniu organizatorów, do udziału w drugiej edycji Różańca do Granic, tym razem pod nazwą „Różaniec do Granic Nieba”.

Modlitwa odbędzie się w Oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych, czyli w dniach od 1 do 8 listopada br.

Modlitwa różańcowa przeżywana w ramach tego wydarzenia ma na celu wypraszanie ochrony życia nienarodzonych i zadośćuczynienie za profanację świątyń w naszej Ojczyźnie. W obliczu kryzysu szerzącej się pandemii oraz wobec niepewności, jaka może zagościć w sercach wielu osób, zachęcamy by podnieść głowy ku Niebu, prosić o Miłosierdzie i łaskę wiary. Różaniec do Granic Nieba ma leczyć rany, oddalać lęk i służyć pojednaniu.

Całe wydarzenie będzie przeżywane w duchu miłości do Kościoła oraz posłuszeństwa Ojcu Świętemu i Jego Pasterzom.

Szczegóły akcji opisane są na stronie internetowej www.rozaniecdogranicnieba.pl.

Wydział Duszpasterstwa Ogólnego zachęca Duszpasterzy do podjęcia tego wyzwania. Tym bardziej, że w obecnym czasie kryzysu będzie ono służyć nie tylko rozmodleniu naszych parafian czy budzeniu nadziei, ale także zyskaniu świadomości zagrożeń, które niesie współczesny świat.

Ks. Jacek Czaplicki

Wikariusz Biskupi ds.

Duszpasterstwa Ogólnego

Łomża, dnia 26 października 2020 r.

N. 987/2020