KURIA DIECEZJALNA W ŁOMŻY

Biskup Romuald Jałbrzykowski, pierwszy Biskup Łomżyński, zarządzając polską częścią diecezji sejneńskiej, od 1918 r. mieszkał w Łomży, gdzie zorganizował kancelarię, która po erygowaniu Diecezji łomżyńskiej w 1925 r. dała początki kurii diecezjalnej. Obecny gmach kurii wraz z domem biskupim został zbudowany w okresie międzywojennym przez Biskupów Romualda Jałbrzykowskiego i Stanisława Kostkę Łukomskiego.

Dane adresowe:

Telefon:

Godziny przyjęć:

8.30 - 13.00

Wikariusz Generalny i Moderator Kurii

J. E. Biskup Tadeusz BRONAKOWSKI

Kancelaria Kurii

Kanclerz

Ks. Artur SZURAWSKI

Notariusz

Ks. Grzegorz SUCHTA

Sekretarka