Zawiadomienie o śmierci Kapłana Diecezji Łomżyńskiej
Księdza Kanonika Witalisa Łapińskiego

śp. ks. kan. Witalis Łapiński
Odszedł do Pana w dniu 24 grudnia 2021 r.
w wieku 86 lat, w kapłaństwie 62 lata
emerytowany kapłan Diecezji Łomżyńskiej.
Proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Szkaplerznej w Starych Wnorach (1976-1984)
Proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu (1984-1990)
Proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Turośli (1990-2005)

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w następującym porządku:

Dnia 26 grudnia br. (niedziela) od godz. 15.00 Msza św. żałobna w kościele parafialnym pw. św. Andrzeja Boboli w Łomży.

Dnia 27 grudnia br. (poniedziałek) o godz. 13.00 Msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Sokołach pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego.
       Po Mszy św. pogrzebowej trumna z ciałem śp. Ks. Kanonika Witalisa Łapińskiego zostanie złożona na cmentarzu parafialnym w Sokołach.

Przypominamy, że zgodnie z tradycją, każdy kapłan Diecezji Łomżyńskiej jest zobowiązany odprawić Mszę Świętą za zmarłego duchownego.

Śp. Księdza Kanonika Witalisa Łapińskiego polecamy Miłosierdziu Bożemu i prosimy kapłanów oraz wiernych o modlitwę w Jego intencji.

„Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...”

Ks. Artur Szurawski
Kanclerz Kurii

Łomża, dnia 24 grudnia 2021 r.