Zawiadomienie o śmierci Kapłana Diecezji Łomżyńskiej
Księdza Kanonika Wacława Czajkowskiego

Ksiądz Kanonik Wacław Czajkowski

Odszedł do Pana w dniu 12 października 2022 r.
w wieku 87 lat, w kapłaństwie 65 lat
emerytowany kapłan Diecezji Łomżyńskiej
proboszcz parafii pw. Narodzenia NMP w Nowogrodzie w latach 1978-2008

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w następującym porządku:

W dniu 14 października br. (piątek):
- o godz. 17.00 Msza św. żałobna pod przewodnictwem bpa Tadeusza Bronakowskiego w kaplicy Domu Wspólnoty Kapłańskiej w Łomży (ul. Giełczyńska 20);

W dniu 15 października br. (sobota):
- o godz. 9.00 wystawienie trumny z ciałem zmarłego Kapłana w kościele parafialnym w Kobylinie i modlitwa różańcowa; o godz. 10.00 Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego.

Po Mszy św. pogrzebowej trumna z ciałem śp. ks. kan. Wacława Czajkowskiego zostanie złożona w grobie na cmentarzu parafialnym w Kobylinie.

Przypominamy, że zgodnie z tradycją, każdy kapłan Diecezji Łomżyńskiej jest zobowiązany odprawić Mszę Świętą za zmarłego duchownego.

Śp. Księdza Wacława Czajkowskiego polecamy Miłosierdziu Bożemu i prosimy kapłanów oraz wiernych o udział w uroczystościach pogrzebowych, a także o modlitwę w Jego intencji.

„Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...”

Ks. Artur Szurawski
KANCLERZ KURII

Łomża, dnia 12 października 2022 r.