Zawiadomienie o śmierci Kapłana Diecezji Łomżyńskiej

Księdza Kanonika Stanisława Łapińskiego

Ś     P.

Ksiądz Kanonik Stanisław Łapiński

Odszedł do Pana w dniu 9 stycznia 2023 r.

w wieku 88 lat, w kapłaństwie 65 lat

emerytowany kapłan Diecezji Łomżyńskiej

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w następującym porządku:

W dniu 11 stycznia br. (środa):

- o godz. 17.00 Msza św. żałobna w kaplicy Domu Wspólnoty Kapłańskiej w Łomży (ul. Giełczyńska 20).

W dniu 12 stycznia br. (czwartek):

- o godz. 13.00 Msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym pw. św. Kazimierza w Piekutach pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego.

Po Mszy św. pogrzebowej trumna z ciałem śp. ks. kan. Stanisława Łapińskiego zostanie złożona w grobie na cmentarzu parafialnym w Piekutach.

Przypominamy, że zgodnie z tradycją, każdy kapłan Diecezji Łomżyńskiej jest zobowiązany odprawić Mszę Świętą za zmarłego duchownego.

Śp. Księdza Kanonika Stanisława Łapińskiego polecamy Miłosierdziu Bożemu i prosimy kapłanów oraz wiernych o udział w uroczystościach pogrzebowych, a także o modlitwę w Jego intencji.

„Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...”

Ks. Artur Szurawski

Kanclerz Kurii

Łomża, dnia 10 stycznia 2023 r.