Białaszewo - Parafia pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika

Kontakt Białaszewo, ul. Kopernika 25, 19-203 GRAJEWO
gm. Grajewo, pow. grajewski, woj. podlaskie
tel.
e-mail: białaszewo@diecezja.lomza.pl

Proboszcz: Ks. Artur MICHALAK
Służba Boża: Msze św. w niedzielę: 9.00, 12.00, 10.30 w Sojczynie Borowym
w dni powszednie: 7.30
Odpusty: św. Stanisława BM, NMP Częstochowskiej
Obszar administracyjny Białaszewo, Brzozowa (4), Brzozowa Wólka (2,5), Ciemnoszyje (4), Gackie (3), Klimaszewnica (4), Lipińskie (3), Łojki (4), Łosewo (6), Modzele (5), Okół (7), Pieniążki (2), Podlasek (6), Sienickie (2), Sojczyn Borowy (9), Sojczynek (2), Sośnia (9)

Dekanat Grajewski

Parafia pw. św. Stanisława BM została utworzona z parafii Wąsosz w 1532 r. przez Biskupa płockiego Andrzeja Krzyckiego. Z terytorium parafii Białaszewo zostały utworzone w 1918 r. parafie: Osowiec, Przechody i Kapice.

W historii parafii Białaszewo istniało kilka drewnianych kościołów, z których ostatni został rozebrany w 1944 r. podczas II wojny światowej. Obecnie istniejący kościół murowany pw. św. Stanisława BM został zbudowany w latach 1958-1962, pobłogosławiony 18.05.1963 r. przez Biskupa pomocniczego Aleksandra Mościckiego. Kościół konsekrowany 1.07.2012 przez Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego.

Liczba wiernych: 1430