Czarnia k. Lipnik - Parafia pw. św. Michała Archanioła

Kontakt Czarnia 12, 07-420 KADZIDŁO
gm. Kadzidło, pow. ostrołęcki, woj. mazowieckie
e-mail: czarnia.ma@diecezja.lomza.pl

Proboszcz: Ks. Jan WRÓBEL
Służba Boża: Msze św. w niedzielę: 9.00, 11.00
w dni powszednie: 7.30
Odpusty: św. Michała Arch., św. Antoniego Padewskiego
Obszar administracyjny Czarnia, Baba - część wsi (2-4), Brzozowa (1-5)

Dekanat Kadzidlański

Parafia pw. św. Michała Arch. została erygowana 1.01.1982 r. przez Biskupa łomżyńskiego Mikołaja Sasinowskiego. Kościół drewniany pw. św. Michała Arch. wybudowany w 1921 r. przez mieszkańców wsi Brzozowa i Czarnia. Kościół pobłogosławiony w 1921 r. Do 1964 r. był obsługiwany przez duszpasterza najpierw z par. Lipniki, a potem z par. Kuzie. Od 1964 r. w Czarni zamieszkał duszpasterz. Kościół nie jest konsekrowany.