Dąbrówka Kościelna - Parafia pw. św. Anny

e-mail: dabrowkakosc@diecezja.lomza.pl

Proboszcz: Ks. Stanisław ŚLIWOWSKI
Służba Boża: Msze św. w niedzielę: 9.00, 12.00
w dni powszednie: 7.30, (środa, piątek 16.30), (maj i czerwiec 19.00), (październik 16.30)
Odpusty: św. Walentego, św. Anny
Obszar administracyjny Dąbrówka Kościelna, Kostry Litwa (5), Moczydły Stanisławowięta (5), Nowe Gierałty (1), Nowe Szepietowo Podleśne (4), Pułazie Świerże Kolonia (3), Pułazie Wojdyły (4), Stawiereje Michałowięta (4), Stawiereje Podleśne (4), Szepietowo Janówka Kolonie (4), Szepietowo Podleśne (4), Szepietowo Wawrzyńce wieś i ODR (3), Średnica Pawłowięta (2), Wojny Izdebnik (3), Wojny Piecki (1), Wojny Pogorzel (4), Wyszonki Posele (4)

Dekanat Szepietowski

Parafia pw. św. Anny została erygowana w 1523 z fundacji rodziny Szepietowskich i Wojnów. W historii parafii istniało kilka kościołów drewnianych, z których ostatni zbudowany w 1755 r. służył wiernym do wybudowania obecnego kościoła murowanego. Kościół ten pw. św. Anny wybudowany w 1875 r. wg projektu arch. Leandra Marconiego został pobłogosławiony w 1935 r. przez Biskupa łomżyńskiego Stanisława Łukomskiego.