Drążdżewo - Parafia pw. św. Izydora

Kontakt Drążdżewo Małe 33; 06-214 KRASNOSIELC
gm. Krasnosielc, pow. makowski, woj. mazowieckie
e-mail: drazdzewo@diecezja.lomza.pl

Proboszcz: Ks. Leszek KAMIŃSKI
Emeryt: Ks. Andrzej GROBLEWSKI
Służba Boża: Msze św. w niedzielę: 8.00, 9.30, 12.00
w dni powszednie: 16.00 (zimą), 17.00 (latem)
Odpusty: Najśw. Serca Jezusowego, św. Izydora, tradyc. uroczystość odpustowa we wtorek po Wielkanocy
Obszar administracyjny Drążdżewo Małe, Budy Prywatne (6), Drążdżewo Kujawy (3), Drążdżewo (1), Drążdżewo Nowe (5), Elżbiecin (4), Karolewo (3), Wólka Drążdżewska (2), Zwierzyniec (3)

Dekanat Krasnosielcki

Parafia pw. św. Izydora została erygowana w 1911 r. przez Abp. A.J. Nowowiejskiego, powstała z parafii Krasnosielc. Bullą Totus Tuus Poloniae Populus Papieża Jana Pawła II z 25.03.1992 r. parafia Drążdżewo została włączona do Diecezji łomżyńskiej z Diecezji płockiej.

Od 1774 r. istniał w Drążdżewie kościół drewniany zbudowany przez rodzinę Krasińskich, w którym do erygowania parafii w 1911 r. była odprawiana raz w roku Msza św. (we wtorek po Wielkanocy). Kościół ten pw. Najświętszego Serca Jezusowego służył wiernym do 1997 r. W 2007 r. jako obiekt zabytkowy został oddany do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Obrazy i rzeźby z tego kościoła przeniesiono do nowego kościoła. W 1983 r. staraniem ks. prob. Andrzeja Groblewskiego wybudowano dom parafialny z przeznaczeniem dla funkcji katechetycznych z mieszkaniami dla pracowników kościelnych. W latach 1993-1997 staraniem ks. prob. Andrzeja Groblewskiego wybudowano kościół murowany pw. Najświętszego Serca Jezusowego, konsekrowany 18.10.1997 r. przez Biskupa łomżyńskiego Stanisława Stefanka.