Grajewo - Parafia pw. MB Nieustającej Pomocy

Kontakt 19-203 GRAJEWO, ul. Wojska Polskiego 98
m., gm. Grajewo, pow. grajewski, woj. podlaskie
e-mail: grajewo.mbnp@diecezja.lomza.pl

Proboszcz: Ks. Antoni WRÓBLEWSKI
Wikariusze: Ks. Szymon RYDEL
Ks. Marcin TAŃSKI
Emeryt: Ks. Stanisław ŁATWAJTYS
Służba Boża: Msze św. w niedzielę: 7.30, 9.30, 11.30, 14.30 (oprócz wakacji), 17.00
w dzień powszedni: 7.00, 17.00
Odpusty: MB Nieustającej Pomocy, św. Stanisława Kostki.
Obszar administracyjny Grajewo - ulice: Architektów, Elewatorska, Geodetów, Rtm. W. Konopki, Konstytucji 3 Maja, Koszarowa, Kościelna, Krasickiego, Magazynowa, Nowoosiedle, Osiedle Południe, Perlitza, Przemysłowa, Grota Roweckiego, Hanki Sawickiej, Spokojna, 9 Pułku Strzelców Konnych, Szpitalna, Topolowa, Ułańska, Wiórowa, Wojska Polskiego; Danówek (2), Dybła (8), Kacprowo (3), Koszarówka (1), Koty Rybno (3), Łamane Grądy (6), Łękowo (3), Mareckie (5), Pieńczykówek (6), Ruda (7), Szymany (3), Wierzbowo (5), Wojewodzin (4)

Dekanat Grajewski

Z terytorium parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie 30.08.1987 r. został utworzony samodzielny ośrodek duszpasterski przy wcześniej zbudowanej drewnianej kaplicy. Następnie 27.06.1989 r. w granicach tegoż ośrodka została erygowana parafia pw. MB Nieustającej Pomocy przez Biskupa łomżyńskiego Juliusza Paetza.

W latach 1988-2000 staraniem ks. prob. Stanisława Łatwajtysa został zbudowany i wyposażony wg projektu prof. Tadeusza Zipsera z Wrocławia murowany kościół pw. MB Nieustającej Pomocy. Kościół został uroczyście poświęcony 1.10.2000 r. przez Biskupa łomżyńskiego Stanisława Stefanka.