Grajewo - Parafia pw. św. Jana Pawła II

Kontakt 19-200 GRAJEWO, ul. Piłsudskiego 34
m., gm. Grajewo, pow. grajewski, woj. podlaskie
e-mail: grajewo.jpII@diecezja.lomza.pl

Proboszcz: Ks. Tomasz CHLUDZIŃSKI
Wikariusz: Ks. Piotr DĘBEK
Służba Boża: Msze św. w niedzielę: 7.00, 9.00, 11.00, 17.00 (w wakacje 19.00)
w dzień powszedni: 7.00, 17.00
Odpusty: św. Jana Pawła II
Obszar administracyjny Grajewo - ulice: Baśniowa, Bema, Boczna, Dąbrowskiego, Działkowa, Kasztanowa, Kolejowa, Konopnickiej, Konopska, Konwaliowa, Kościuszki, Kwiatowa, Lawendowa, Liryczna, Łąkowa, Partyzantów, Piłsudskiego (do torów), Przygodowa, Pułaskiego, Rolna, Różana, Sadowa, Słoneczna, Sportowa, Szkolna, Wąska; Boczki (7), Chojnówek (10), Cyprki (7), Flesze (5), Konopki Wieś (4), Konopki (Kolonie), Kurejwa (6), Kurejewka (8), Kurki (10), Popowo (3), Tarachy (13), Uścianki (3)

Dekanat Grajewski

Parafia pw. św. Jana Pawła II Papieża została erygowana 27.04.2014 r. przez Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego. Wydzielono ją z terytorium parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie.

Dnia 30.04.2003 r. proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie ks. prałat Czesław Oleksy nabył działkę pod budowę nowego kościoła usytuowaną przy ul. Piłsudskiego 34. Na wiosnę roku 2007 podjęto budowę nowej świątyni zaprojektowanej przez architektów Piotra i Pawła Kuczyńskich. Dnia 23.08.2008 r. dokonano uroczystego wmurowania kamienia węgielnego przez Biskupa Łomżyńskiego Stanisława Stefanka. Kościół został pobłogosławiony dnia 27.04.2014 r. przez Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego.