Kolno - Parafia pw. św. Anny

Kontakt 18-500 KOLNO, ul. Kościelna 17
m., gm. Kolno, pow. kolneński, woj. podlaskie
e-mail: annakolno@diecezja.lomza.pl

Proboszcz: Ks. Tomasz GRABOWSKI
Wikariusze: Ks. Sławomir SOKOŁOWSKI
Ks. Andrzej WASZCZENIUK
Służba Boża: Msze św. w niedzielę: 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 17.00
w dni powszednie: 7.00, 8.00, 18.00
Odpusty: św. Anny, św. Katarzyny, MB Różańcowej
Obszar administracyjny Kolno - ulice: Aleksandrowska, Armii Krajowej, Boczna, Chopina, Czysta, Grunwaldzka, Jana z Kolna, Jana III Sobieskiego, 11 Listopada (str. parzysta), Konstytucji 3 Maja, Kopernika, Kościelna, Kościuszki, Krótka, Księcia Janusza, Łabno Duże, Łabno Małe, Łazienna, Łąkowa, 1 Maja, Marii Konopnickiej (nr. parzyste), Mickiewicza, Ogrodowa, Okrzei, Polna, Piłsudskiego, Pl. Kard. S. Wyszyńskiego, Pl. Wolności, Sadowa, Senatorska, Sienkiewicza, Słoneczna, Słowackiego, Staszica, Strażacka, Szkolna, St. Krupki, św. Floriana, Teofila Kubraka, Wesoła, Wojska Polskiego (część), Zacisze, Zakole, Zielona, Żeromskiego. Czernice (4), Gromadzyn Wykno (3), Pachuczyn (5), Stary Gromadzyn (2), Tyszki Łabno (4)

Dekanat Kolneński

Parafia pw. św. Anny najprawdopodobniej była erygowana w ostatnim ćwierćwieczu XIV w. przy istniejącym już kościele św. Katarzyny. Dnia 1.07.2004 r. z terytorium parafii pw. św. Anny utworzono nową parafię pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Kolnie.

Obecny kościół murowany z kamienia w stylu klasycystycznym wybudowany w latach 1834-1839 staraniem Stanisława Kisielnickiego i parafian. W 1907 r. kościół został powiększony o dwie kaplice, a w 1956 r. dobudowano piętro nad zakrystią; konsekrowany w 1836 r. przez Biskupa Pawła Straszyńskiego.