Kulesze Kościelne - Parafia pw. św. Bartłomieja Apostoła

Proboszcz: Ks. Krzysztof KONOPKA
Wikariusz: Ks. Grzegorz STANKOWSKI
Służba Boża: Msze św. w niedzielę: 8.00, 10.00, 12.00, 17.00
w dni powszednie: 7.00, 7.30, 19.00 (maj - sierpień), 17.00 (październik)
Odpusty: NMP Królowej Polski, św. Bartłomieja Ap.
Obszar administracyjny Kulesze Kościelne, Chojane Bąki (3), Chojane Gorczany (3), Chojane Pawłowięta (5), Chojane Piecki (5), Chojane Stankowięta (6), Chojane Sierocięta (6), Czarnowo Biki (4), Gołasze Dąb (7), Gołasze Górki (9), Gołasze Mościckie (6), Gołasze Puszcza (8), Grodzkie Nowe (2), Grodzkie Stare (4), Grodzkie Szczepanowięta (3), Kalinowo Czosnowo (9), Kalinowo Nowe (8), Kalinowo Solki (7), Kalinowo Stare (9), Kulesze Litewka (1), Kulesze Podawce (2), Kulesze Podlipne (1), Litwa Stara (3), Niziołki Dobki (3), Niziołki Stare (4), Tybory Uszyńskie (8), Wnory Pażochy (6), Wnory Wiechy (3), Wykno Nowe (2), Wykno Stare (2)

Dekanat Wysokomazowiecki

Parafia pw. św. Bartłomieja Ap. została erygowana 31.10.1493 r. przez biskupa łuckiego Jana II Andruszewicza.

W historii parafii istniało kilka kościołów drewnianych, z których ostatni spłonął w 1908 r. Obecny kościół murowany w stylu neogotyckim pw. św. Bartłomieja Ap. został zbudowany w latach 1911-1926 staraniem proboszczów: ks. Wincentego Jonkajtysa i ks. Jerzego Kamińskiego. Kościół konsekrowany 18.06.1939 r. przez Biskupa łomżyńskiego Stanisława Łukomskiego.