Kunin - Parafia pw. św. Jana Chrzciciela

Kontakt Kunin Szlachecki 21, 07-440 GOWOROWO
gm. Goworowo, pow. ostrołęcki, woj. mazowieckie
e-mail: kunin@diecezja.lomza.pl

Proboszcz: Ks. Roman ZIEMAK
Służba Boża: Msze św. w niedzielę: 8.00, 9.30, 11.30
w dni powszednie: 7.30
Odpusty: św. Jana Chrzciciela, Niepokalanego Poczęcia NMP
Obszar administracyjny Kunin Szlachecki, Borki (4), Dzbądzek (4), Góry (8), Grądy Szlacheckie (7), Józefowo (4), Jurgi (3), Kobylin (6), Kółko (2), Michałowo (3), Szarłat (3), Wólka Kunińska (2), Zaorze (2)

Dekanat Różański

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela została erygowana 1.01.1937 r. przez Abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego. Parafia powstała z terytorium parafii Goworowo, Lubiel i Różan. Bullą Totus Tuus Poloniae Populus Papieża Jana Pawła II z 25.03.1992 r. parafia Kunin została włączona do Diecezji łomżyńskiej z Diecezji płockiej.

W latach 1937-1945 funkcję kościoła parafialnego spełniała drewniana kaplica. W 1945 r. ks. prob. Stanisław Żuławski kupił drewniany kościół protestancki w miejscowości Marianowo w parafii Lubiel, który odtąd służy jako kościół parafialny. Kościół ten, pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, został pobłogosławiony 15.08.1945 r.