Łosewo - Parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego

Kontakt Łosewo 7, 18-500 KOLNO
gm. Kolno, pow. kolneński, woj. podlaskie
e-mail: losewo@diecezja.lomza.pl

Proboszcz: Ks. Gabriel JASTRZĘBSKI
Służba Boża: Msze św. w niedzielę: 9.00, 11.30
w dni powszednie: 8.00 a maj, czerwiec, październik 18.00
Odpusty: Najśw. Serca Jezusowego
Obszar administracyjny Łosewo, Gietki (5), Janowo (3), Niksowizna (0,5), Ruda Skroda (4)

Dekanat Kolneński

Parafia pw. Najśw. Serca Jezusowego została erygowana w 1918 r. przez Biskupa Romualda Jałbrzykowskiego. Powstała z parafii Mały Płock. Staraniem ks. Marcjana Dąbrowskiego dotychczasowy budynek gospodarczy zbudowany z kamienia polnego, w którym odprawiano Msze św. został w 1918 r. przekształcony na kościół. W tymże roku został pobłogosławiony przez Biskupa Romualda Jałbrzykowskiego i otrzymał tytuł Najśw. Serca Jezusowego. Dnia 26.10.2014 r. Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski dokonał poświęcenia ołtarza i kościoła.